Кардіотренування
Біг, плавання, велосипед, але не ходьба, необхідна умова прискорення пульсу від 40% спокою) мінімум 30 хвилин в тиждень, але не пізніше, ніж за 2 години до сну;
Порушення сну зустрічаються у кожного п’ятого на землі. У більшості випадків допомагає гігієна сну, але на жаль, саме ці поради ми звикли ігнорувати.
Найчастіше, порушення сну відбуваються через тривоги або депресії. Під час цих станів порушуються обмінні процеси серотоніну і як наслідок мелатоніну. Тому для спрощення процесу засинання під час стресів або кризових ситуацій питання гігієни стоїть гостріше.
Але і в цілому ці рекомендації допоможуть поліпшити якість сну і як наслідок підвищити продуктивність.
Рекомендації нижче слід дотримуватися навіть якщо у вас немає проблем, так як вони необхідні для нормального функціонування мозку.
Кардіотренування
Біг, плавання, велосипед, але не ходьба, необхідна умова прискорення пульсу від 40% спокою) мінімум 30 хвилин в тиждень, але не пізніше, ніж за 2 години до сну;
Здорові соціальні контакти
Як один нейрон не може працювати без зв'язків, так і один мозок не може повноцінно працювати без зв'язку з іншими
Режим роботи і відпочинку
Робити кожні 25 хвилин перерву в 5 хвилин і кожні 2 години 20 хвилин
Навчання чомусь новому
Нові нейронні зв'язки допоможуть уникнути професійного вигорання і додати відчуття щастя
Дотримання режиму сну
Мозок любить сталість, особливо коли знає, що у нього є свій час для відпочинку
Медитація
Як спорт - зарядка для тіла, так і медитація - розминка для розуму
Місце де ми спимо грає одну з ключових ролей в якості нашого сну. Не забувайте, ліжко – для сну, тому намагайтеся лягати тільки для того щоб спати. «Ледачі вихідні» та перегляд серіалів намагайтеся проводити в іншому місці, щоб це не позначалося на якості вашого сну. Крім цього, є кілька порад, як має виглядати місце для сну:
Пам’ятайте, храп – це хвороба. Існує багато причин, але він може порушувати дихання вночі та може бути причиною депресії, тривоги, дефіциту уваги. У багато разів підвищую ризик інсульту, діабету, гіпертонічної хвороби.
У разі якщо вас турбує це, необхідно провести полісомнографію для виключення синдрому нічного апноє.
Гігієна сну передбачає наявність якогось ритуалу з яким формується певна звичка засинати. Крім цього є речі націлені на психологічне розвантаження або релаксацію:
Якщо не можете все одно заснути, протягом 20 хвилин, то вставайте і щось робіть. Зменшення часу відведенного на сон іноді благодійно впливає на порушення сну.