Лайфхак, як перейти на онлайн консультації – якщо “живу не один (а)”

Не секрет, що пандемія змінила наші звички, не запитавши нас про це 🙂

Під час карантину багато хто перейшов на онлайн обслуговування. Здавалося б, що раніше купувати продукти, одяг могли лише обрані, хто міг ризикувати (раптом не підійде за розміром, напряг з відправкою назад, продукти могли бути не першої свіжості, адже магазинам вигідно впарити те, що не пролежить ще деякий час). Але з умовами, що висунуло МОЗ, всі зіткнулися з тим, що треба купувати онлайн. І, думаю у нас вийшло, ми змогли адаптуватися. І, впевнена це залишиться з нами на довго, адже до хорошого швидко звикаєш.
Погодьтеся, що часу стало витрачатися менше на покупки, а магазини створюють все більш комфортні умови для онлайн продажів, щоб не втратити покупців і залишитися в плюсі. Адже таким чином можна скорочувати магазини, що скоротить витрати на оренду та інше. Природно, соціалізація важлива, і її ніхто не скасовує, але ж це не суперечить комфорту в побутових складових. Ага, точно, і пробки 🙂 адже їх можна уникнути за допомогою онлайн сервісу і знову таки заощадити час 🙂

Особисто я полюбила онлайн сервіс за простоту і комфорт. Але ця стаття не агітатор щоб всі переходили на онлайн, а хотілося б розкрити труднощі, з якими можуть зіткнутися клієнти, переходячи на онлайн психотерапію.

Лайфхак, як перейти на онлайн консультації – якщо “живу не один (а)” - фото № 1

Основна проблема переходу на онлайн в психотерапії – це “я живу не один (а)”. І виникає дискомфорт, адже мене можуть чути, а це неприпустимо в роботі.

 

Ось кілька Лайфхаків:

  1. Якщо у вас є окрема кімната, але стіни добре пропускають звук, можна включити музику (лаунж) і поставити колонку під двері. Будьте впевнені, вас не почують, ну і музика не завадить працювати з психологом. І прям якщо зовсім є страх що почують, можна попросити співмешканців надіти навушники і щось подивитися 50 хв, думаю вони підуть вам назустріч.

  2. Іноді стикалася з тим, що люди соромляться фону (заднього виду), це можна вирішити ширмою або сісти близько до стіни і тримати девайс так, що видно буде тільки обличчя. Ну або одна з якостей роботи психолога, це відсутність засудження. Психолог (Я, в усякому разі, точно) ніколи не скаже вам: “Ого, ось це безлад” або “як можна було вибрати такі шпалери”. Скажу навіть більше, психолог про це навіть не подумає, адже ми працюємо з вами без будь-якого осуду. Тому це можна використовувати і як частина терапії, експозиція називається, щоб змогти показати свій безлад.

  3. Якщо окремої кімнати немає, ви можете попросити співмешканців відлучитися на 50 хв, причини для таких прохань можуть бути різні. Якщо вам комфортно поділитися, що ви ходите до психолога, то можна озвучити цю причину. Часто буває так, що ми приховуємо факт походу до психолога (це нормально), причинами можуть бути тоді: хочу щось записати сам (а), наприклад є якась домашка і я соромлюся це робити при комусь. Або на що часто ведуться: готую подарунок або сюрприз (потім звичайно треба буде щось таки підготувати, щоб сприймали серйозно.

  4. Знову таки, якщо немає можливості в окремій кімнаті, можна використовувати ванну кімнату, використати музику з колонкою або включити воду (але це прям зовсім безвихідь, так як доп витрати і не екологічно)

  5. Можна піти самим гуляти, сесію можна проводити з телефону. Гуляти можна в парку де мало людей і було б комфортніше ніж в кафе наприклад. Погодка може підвести, але тепло одягатися і буде нам щастя.

  6. Ще є варіант – оренда кабінету, у психолога часто є контакти і якщо вдома зовсім ніяк, то ви можете орендувати кабінет, і там провести сесію з психологом онлайн. Ви можете подумати “нічого собі, це я ще повинен (а) орендувати кабінет замість психолога”. То не поспішайте з висновками, адже пандемія це не просто всі перестали хотіти очно консультувати, а перш за все це турбота про клієнтів. Адже у кожного є рідні і близькі, і ми не маємо морального права піддавати людей ризику. І якщо у вас немає можливості провести сеанс онлайн з дому, а на очну згодні, то це те ж саме, тільки в кабінеті будете ви, а психолог по той бік екрану.

Щодо ефективності онлайн, у нас є декілька статей з цього приводу. Ділюся посиланнями, щоб не повторюватися:

“Лікування депресіїї онлайн”

“Психотерапія онлайн”

І так, що маємо? Онлайн сервіс не вирок, а дуже навіть зручно. І що швидше за все, це буде надовго, адже все нове спочатку здається страшним, а потім “як я без цього жив (ла)”. Пробуйте Лайфхак і переходьте на сторону “онлайн комфорт”, переконуючись що це працює так само ефективно і проблема з співмешканцями вирішувана 🙂