Лікування депресії онлайн

У зв’язку з новими реаліями сучасного світу все сфері послуг потрібно змінюватися. Це торкнулося і психотерапії, що викликало логічне запитання наскільки даний формат ефективний? Дослідження з цього приводу ведуться з моменту виникнення онлайн-терапії і помітно збільшилися під час пандемії. Ми вже підіймали тему психотерапії онлайн, та в цій статті ми спробуємо розібратися чи можуть онлайн зустрічі призначені для терапії депресії повністю замінити очні?

Чи ефективно лікування депресії онлайн?

Ефективно, більш того, при онлайн форматі лікування депресії ми отримуємо кращі результати, ніж при очному форматі. В одному з найавторитетніших медичних журналів «The Lancet», опублікували дані. Вчені з Університету МакMастерa підкріпили їх сімнадцятьма рандомізованих контрольованими дослідженнями. Які велися з 2003 по 2018 роки в США, Нідерландах, Австралії, Швеції і Великобританії.

Провідна авторка дослідження Зена Самаан заявила, що результати спростували поширену думку про те, що тільки очні зустрічі можуть забезпечити побудови необхідного відносини і побудови невербальної зв’язку між психотерапевтом і пацієнтом.

«Онлайн-терапія корисна тим, що має на увазі гнучкість і не вимагає витрат часу на дорогу. Люди не отримують додатковий стрес від невідомої середи й отримують послугу в комфортному і знайомому для себе середовищі. », – уклали вчені.

В журналі “The Lancet” вчена також зазначає:

«Хоча це дослідження було розпочато до нинішньої пандемії COVID-19, воно є своєчасним і гарантує, що лікування, що проводиться в електронному вигляді, працює так само добре, якщо не краще, ніж при особистій зустрічі, і немає ніякого компромісу в якості і доступності психологічної допомоги в цей напружений час.»

Лікування депресії онлайн - фото № 1

У чому переваги при терапії депресії онлайн?

По-перше, це легше. Тобто, це коштує менше сил, щоб зважитися на терапію, що може допомогти почати лікування на більш ранніх етапах. Що також важливо, цей же фактор знижує ймовірність передчасно завершити терапію.

По-друге, людина знаходиться в більш безпечному середовищі, що може йому допомогти швидше відкритися і сприймати більше інформації яку він отримує на сесії.

По-третє, ймовірно, у людини менше психологічного поділу «моє життя – психотерапія» тому що, нерідко трапляється, що єдине місце, де людина почувається добре – це кабінет психотерапевта. Перебуваючи в умовах повсякденності з меншою ймовірністю, розвинеться залежність від психотерапії.

Лікування депресії онлайн - фото № 2

Чи є протипоказання при роботі з депресією в онлайн форматі

Дійсно варто віддати перевагу очні зустрічі при високому суїцидальної ризику (планування, немає причин для життя і спроби в минулому) і важких ступенях депресії. В даному випадку це пряме протипоказання до цього формату.

Лікування депресії онлайн - фото № 3

Висновки

Нормально переживати з приводу онлайну. Цей формат новий, не надто зрозумілий і навколо нього багато міфів. Але дослідження показують, що метод розвивається і це логічне майбутнє світової психотерапії. Якщо у вас залишилися питання, ви можете їх нам поставити, залишивши заявку нижче.