Правила прийому психотерапевта

Терапевтичні відносини

Клієнт і терапевт знаходяться у терапевтичних відносинах, які не передбачають:

 • особисті відносини у вільний час поза сесією;
 • взаємодопомогу в аспектах, що не відносяться до терапевтичного процесу;
 • презентування подарунків;
 • романтичні відносини та флірт;
 • ведення спільного бізнесу;
 • будь-які фінансові стосунки, крім оплати за консультації (борг, інвестиції, благочинність).

Недоречно проводити терапію з людьми, з якими можуть виникнути подвійні відносини:

 • родичі;
 • друзі та близькі знайомі;
 • рідні або партнери клієнтів, з якими працює даний психотерапевт.

Недотримання вказаних рекомендацій може негативно вплинути на якість терапії. Рішення клієнта про ігнорування даних правил може призвести до зниження ефективності психотерапії, тому відповідальність за наслідки покладається на клієнта.

Передоплата

Онлайн консультація відбувається, по 100% оплаті, мінімум за дві години до початку зустрічі. Інакше, запис на сесію буде автоматично скасований.

Конфіденційність (важливо!)

І Інформація, яку ви надаєте не є цілком конфіденційною!

 • Ведеться аудіозапис сесії

Аудіозапис сесії необхідний для самостійного опрацювання терапевтом та контролю якості терапії. Ви маєте право відмовитися від аудіозапису, однак таке рішення може призвести до зниження якості терапії.

 • Ваш випадок обговорюється в рамках інтервізій центру

Інтервізії — це робочі зустрічі працівників центру, на яких проводиться аналіз робочих випадків, обговорюється найбільш ефективна стратегія роботи. Таким чином знижується ризик діагностичних помилок, підвищується якість сеансу.

 • Ваша проблема та клінічний випадок (за умови зміни Ваших персональних даних: ім’я, вік, стать, місце роботи) може обговорюватися з супервізором, акредитованим за стандартами ЕABCT (European Association for Behavioural and Cognitive Therapies, Європейська асоціація когнітивно-поведінкової терапії).

Ви маєте право відмовитися від обговорення Вашого випадку. Однак, наголошуємо на тому, що інтервізії проводяться з метою підвищення якості надання терапії у клінічно ускладнених випадках.

 • Звернення за допомогою до служби екстреної медичної допомоги та надання інформації про стан клієнта його найближчим родичам
  У випадку, якщо стан клієнта несе загрозу власному життю або здоров’ю, терапевт має право на звернення за допомогою до служби екстреної медичної допомоги та надання інформації про стан клієнта його найближчим родичам.

{Пункт 2 частини четвертої статті 6 в редакції Законів № 4652-VI від 13.04.2012, № 1492-VIII від 07.09.2016}

 • Розголошення інформації за умови провадження досудового розслідування, складання досудової доповіді, або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора, суду та представника уповноваженого органу з питань пробації.

{Пункт 2 частини четвертої статті 6 в редакції Законів № 4652-VI від 13.04.2012, № 1492-VIII від 07.09.2016}

У всіх інших випадках інформація є конфіденційною. У тому числі для:

 • родичів;
 • священнослужителів;
 • друзів;
 • правоохоронних органів, які не мають письмових документів, що надають право на отримання інформації.
Запізнення

У випадку запізнення клієнта консультація закінчується відповідно до запланованого часу на її проведення (якщо проведення сесії було заплановано на термін від 10:00 до 10:50, то запізнення на 10 хвилин передбачає проведення сесії з 10:10 до 10:50).

Однак, якщо провина за запізнення покладається на терапевта, то сесія триває повноцінний термін (якщо проведення сесії було заплановано на термін від 10:00 до 10:50, то запізнення терапевта на 10 хвилин передбачає проведення сесії з 10:10 до 11:00).

Відміна, перенесення чи пропуск консультації

Для перенесення або скасування зустрічі необхідно попередити іншу сторону терапевтичних відносин (терапевт або клієнт) не менше ніж за 24 години до початку сесії.

Якщо перенесення / скасування відбувається менш ніж за 24 години до початку сесії:

З обставин психотерапевта — психотерапевт надає знижку у розмірі 50% на наступну сесію.

З обставин клієнта — клієнт сплачує 50% від вартості сесії.

У випадку пропущення сеансу без попереднього попередження або інформування менш ніж за 2 години:

З обставин психотерапевта — психотерапевт надає знижку у розмірі 100% на наступну сесію.

З обставин клієнта — клієнт сплачує 100% від вартості сесії.

Тривалість консультації

Стандартна тривалість сесії складає 45-50 хвилин. 5 хвилин після сесії витрачається терапевтом для запису та формулювання тез для наступної Вашої зустрічі. 5-10 хвилин необхідні для задоволення фізіологічних потреб психотерапевта, облаштування кабінету та вирішення супутніх питань.

Якщо Ви не встигли розглянути всі питання, Ви маєте можливість записати їх та включити у план наступної зустрічі.

Частота зустрічей

Термін терапії та частота зустрічей залежить від характеру Ваших проблем і індивідуальних потреб. В середньому, терапевтичні сесії проводяться 1 раз на 5-10 днів.

Гарантії

Центр не може дати вам гарантій щодо змін. Це двосторонній процес. Можна провести паралель з освітою. Університет не може гарантувати, що ви станете компетентним, але він може забезпечить умови, в яких це буде більш імовірно, ніж якби ви вчилися самі.