Профілактика сезонної депресії

Ось і осінь, спекотні дні позаду з чим я вас всіляко вітаю, а разом з нею прийшли сезонні загострення, в тому числі і сезонна депресія. Тому хочу дати кілька загальних рекомендацій, щоб не впасти в сезонну хандру:

  • Повноцінний і регулярний сон ⠀

Зменшення світлового дня і куди легше стає вивести нас з рівноваги. Тому потрібно більше відпочивати і здоровий сон це один із важливих компонентів. Коли ми говоримо здоровий сон, то це означає 7-8 годин щодня, коли баланс переходить в сторону більше, то це є також дуже депрессогенним варіантом для вашої психіки.

  • Намагайтеся більше рухатись⠀

Свіже повітря, прогулянки по парку, спорт зал. Дослідження підтвердили, що регулярні помірні аеробні навантаження (біг, плавання, велоїзда) можна порівняти з дією антидепресантів. Тільки пам’ятайте, легені курця ніжно-рожеві, в порівнянні з легкими людини, що живе близько проспекту, тому прогулянки переносите в парк інакше вони можуть мати зворотний ефект. ⠀

  • Хоча б раз на тиждень включайте в свій графік ресурсну діяльність⠀

Звідки взятися гарному настрою без діяльності яка викликає позитивні емоції? Саме час згадати, що подобається, але ви постійно відкладали на потім, сходіть в кіно, помалюйте в скетчбуці, пограйте з друзями в настільну гру. ⠀

  • Більше овочів і фруктів. Чи не пропускайте прийоми їжі ⠀

Думаю я не перший хто говорить вам про це. Зверну вашу увагу на те, що 95% серотоніну (його дефіцит викликає депресію) синтезується в кишечнику, тому харчування відіграє досить важливу роль в розвитку розладів настрою. До того ж, як ми говорили вище, організму як ніколи потрібні сили.

Профілактика сезонної депресії - фото № 1

Як бонус, пропоную спробувати одну техніку, яка націлена на зменшення впливу негативного мислення:

 

Техніка «банка»

Нам знадобиться:

  • Банка;
  • Папір для нотаток (можна порізати на невеликі частини звичайний лист);
  • Ручка;

Протягом тижня, записуйте на листочках все позитивне, хороше, надихаюче. Потім звертайте папірець і кидайте в банку.
В кінці тижня або місяця, перечитуйте всі свої записи. Якщо їх занадто мало, то заплануйте якусь приємну для вас активність на наступному тижні.

 

ВАЖЛИВО! Депресія – це хвороба, яка є потенційно небезпечною для життя, тому якщо у вас настрій знижений більше ніж два тижні поспіль, звертайтеся за допомогою.