Психотерапія онлайн. Чи ефективна терапія по скайпу?

Автор: Микола Нікітюк

З широким доступом до технологій та інтернету, разом з накопиченням наукових даних про ефективність психотерапії онлайн, ми вирішили, згідно сучасних протоколів лікування, розвивати даний напрямок у нашому центрі.

Бо саме серед усіх видів психотерапії, когнітивно-поведінкова терапія найбільшою мірою підходить для надання психотерапевтичної допомоги через інтернет. В даний час накопичено достатню кількість підтверджень ефективності КПТ онлайн.

Читати: “Що таке КПТ?”

Тому можна зробити такі висновки: онлайн терапія депресії, тривожних розладів, зниження загального дистресу та покращення якості життя рівно ефективне очній психотерапії в межах кабінету.

Також психотерапія онлайн сприяє розширенню прав і можливостей клієнтів, наприклад, клієнти можуть планувати та отримувати допомогу з будь- якого місця з доступом до інтернету. Таким чином, онлайн кпт може надавати допомогу клієнтам, які не звертаються за допомогою через фізичні, психічні стани чи соціальну стигму. Крім того, конфіденційність та анонімність онлайн кпт можуть допомогти клієнтам, які інтровертовані або знаходиться в стані депресії бути більш відкритими і сприйнятливими до лікування.

Як це працює?

 1. Зв'язатися з нами

  Ви можете заповнити фому нижче, ми зв’язуємося з вами та домовляємося на зручний час для консультації. Домовляємося яким чином виходити на зв’язок і обмінюємося контактами

 2. Консультація

  У зазначений час ви виходите на зв’язок з вашим терапевтом і працюєте згідно з вашим планом, якщо це перша зустріч, то перші сесії діагностичні для визначення вектору терапії

 3. Самостійна робота

  Біля 60% ефективності терапії залежить від роботи клієнта поза консультацією. Тому влучно вибрана активність є важливою складовою терапії

Часті запитання:

З якими проблемами можна звертатися до психолога онлайн, а з якими не варто?

В цілому немає специфічних проблем з якими не варто. При деяких розладах можлива комбінація: початок онлайн і перехід на очні – наприклад, при вираженому панічному розладі, коли вийти з дому буває дуже складно.

Але при ряді проблем, де бажано задіяти терапію віртуальної реальності (наприклад, аерофобія), психотерапія по скайпу може бути менш ефективною, так як необхідна фізична присутність для симуляції польоту.

Якщо немає скайпу?

Можливі голосові консультації за допомогою телефону або програм, які дозволяють здійснювати дзвінки.

Крім скайпу ми використовуємо:

 • Viber
 • Zoom
 • Messenger
 • WhatsApp
Коли терапія онлайн не є ефективною?

Онлайн-терапія не рекомендована людям з важким психічним станом. Суїцидальні тенденції і важка депресія є протипоказом для терапії онлайн

Скільки це коштує?

Вартість залежить від обраного вами терапевта, ціни можна подивитися за посиланням

https://4help.com.ua/consultacii/