Олеся Шекеня

Психологія – моя друга вища освіта, яку я здобула в КНУ ім.Т.Шевченка. За першою освітою я фінансист і певний час працювала в міжнародних компаніях.  Вже в той час я цікавилась психологією: читала літературу, відвідувала лекції, конференції, семінари.

Бажання працювати психологом пов’язане насамперед з тим, що хочеться бути корисною та ефективною у загальному підвищенні якості життя громадян, надавати допомогу тим, хто її потребує, використовуючи техніки та підходи, що мають доказову базу, проводити просвітницьку діяльність у сфері психічного здоров’я, оскільки існує багато міфів у сфері надання психологічних послуг. Молоде населення нашої країни, яке знаходиться в розквіті своєї працездатності, часто страждає на професійне вигорання, депресію, розлади сну, тому важливою є своєчасна якісна допомога аби людина могла повернутись до активного, змістовного життя.

Олеся Шекеня - фото № 1

В наш час, наповнений стресами та невпевненістю у завтрашньому дні, дуже важливо володіти навиками життєстійкості, бути в контакті з собою, пам’ятати про свої цінності, ставити перед собою цілі, які їм відповідають. В цьому може бути корисною допомога психолога, який створює атмосферу довіри, прийняття, безпеки і в такій атмосфері разом з клієнтом шукати найкращі рішення тих проблем, з якими звернулася людина.

У своїй практиці я застосовую метод когнітивно-поведінкової терапії,  оскільки він є науково-обґрунтованим методом психотерапії, з доказовою базою та доведеною ефективністю. Мене приваблює структурованість даного методу та відносно коротка тривалість. Крім того, планую і далі розвиватись у своїй професійній діяльності та вивчати схема-терапію – метод, що інтегрує теорію прив’язаності та розуміння базових психологічних потреб, сучасні дані нейробіології розвитку. В цьому методі увага зосереджена на важливості міжособистісних зв’язків, на досвіді дитинства і гарно зарекомендувала себе у роботі з людьми, які мали досвід скривдження, емоційного занедбання у дитинстві.

З якими проблемами працюю: депресивні, тривожні розлади, міжособистісні проблеми, самооцінка, вигорання.

Освіта

 1. Київський національний економічний університет ім.В. Гетьмана (2000-2005)

  спеціальність «фінансовий менеджмент»

 2. Інститут післядипломної освіти КНУ ім..Т.Шевченка (2018-2020)

  спеціальність «практична психологія»

 3. Український інститут когнітивно- поведінкової терапії (2020-2024)

Олеся Шекеня - фото № 2
Олеся Шекеня - фото № 3
Олеся Шекеня - фото № 4
Олеся Шекеня - фото № 5
Олеся Шекеня - фото № 6
Олеся Шекеня - фото № 7
Олеся Шекеня - фото № 8
Олеся Шекеня - фото № 9
Олеся Шекеня - фото № 10
Олеся Шекеня - фото № 11

Поза роботою: у нас велика сім’я і ми любимо грати в настільні ігри, подорожувати. Дуже люблю настільний теніс та бадмінтон, читати художню та професійну психологічну літературу.

Де я встигла попрацювати?

 1. Міжнародні та вітчизняні компанії (Deloitte, ITT Consult, GlaxoSmithKline) – 2005-2014

  ( 2005-2014)

 2. Приватна психологічна практика

  (з жовтня 2020)

 3. Центр психічного здоров’я 4Help

  (з квітня 2021)

Вартість консультації (45-50 хв) - 800 грн.