«Всі проблеми з дитинства» – дуже популярна фраза, з якою часто складно сперечатися. Але чому? Що саме впливає на наш світогляд, сприйняття себе і наші життєві стратегії в майбутньому? Для того щоб відповісти на це питання нам потрібно розібратися з поняттям базові емоційні потреби.
Наша психіка подібна жолудю, і щоб з нього виріс великий дуб для нього потрібні певні умови: волога, сонце, ґрунт. Емоційні потреби і виступають цими умовами щоб у нас розвинулася хороша зріла частка. Дійсно, їх вплив на нас більше в дитинстві. Але на будь-якому етапі життя, в разі їх різкої нестачі може вплинути на нас
У різних підходах виділяють різні потреби, але ми будемо дивитися з точки зору схема-терапії (Young, Klosko, & Weishaar, 2006):
У концепцію цієї потреби входить також любов, прийняття, передбачуваність. Нам важливо відчувати себе частиною сім’ї, яка забезпечує безпеку. Це необхідна умова для розвитку і вміння вибудовувати здорові взаємовідносини з іншими людьми в майбутньому.
Які патологічні схеми формує незадоволення потреби?
Нам потрібно зрозуміти хто ми є. Це може супроводжуватися великою кількістю помилок, які є частиною цього шляху. І мудра стратегія батьків не виключити помилки, а допомагати повільно їх долати і не повторювати в майбутньому, для того щоб дитина вибудувала свій шлях і зрозумів хто він є.
Які патологічні схеми формує незадоволення потреби?
Наші емоції – це сигнали про наші потреби. Уміння висловлювати їх в екологічній формі допомагає набагато краще отримувати те, що необхідно.
Які патологічні схеми формує незадоволення потреби?
Для дитини є важливою можливість спонтанного вираження думок і почуттів для їх вивчення і розуміння, не перебуваючи при цьому під жорсткими або пригнічують правилами.
Які патологічні схеми формує незадоволення потреби?
З іншого боку, важливе розуміння кордонів інших і дотримуватися встановлених правил. Вчиться контролювати свої бажання і взаємодіяти з іншими.
Які патологічні схеми формує незадоволення потреби?
Якщо сильно спростити, то ми як пташенята. Для нас важлива турбота поки ми в гнізді і то, щоб в певний момент нам дали вилетіти з гнізда, щоб навчитися літати. І це важливо не тільки в дитинстві. Турбота про своїх емоційних потребах є однією зі складових здобуття щастя